• header-logo
  Adres :

  Gölbaşı / ANKARA

 • header-logo
  Yardım :

  Gölbaşı / ANKARA

 • header-logo
  Çalışma Saatlerimiz :

  Pazartesi-Cuma : 09:00 - 18:00

Müşteri Takip Programı

Müşteri Takip Programı

Müşteri takip programı, işletmenizle veya şirketinizle alışveriş yapmış olan tüm müşterilerinizi kayıt altında tutan ve müşterilerileri finansal olarak takip edebileceğiniz bir perakende programıdır. Bu programı sadece şirketler ve hizmet sunan işletmeler değil, ticaret ile ilişkisi olan herkes kullanabilir. Bilginin ve verinin düzenli bir şekilde saklanmasını sağlayan bir programdır. Müşteri ilişkileri ve müşteri ilişkilerinin yönetimi, işletmelerin ve şirketlerin mevcut olan müşterilerini korumaları için önemli uygulamalara verilen addır. Doğru yönetildiğinde yeni müşteriler edinilmesiyle de sonuçlanabilir. Müşteri takip programlarıyla, müşteriye dair bilgileri kaydedip ihtiyaç duyduğunuzda hepsine aynı programdan ulaşmak mümkün. Müşterilerin tüm bilgi ve alışverişlerini veya aldıkları hizmetleri kayıt altına alan müşteri takip programı, sadece müşteri verilerinin toplandığı bir tabanı değil, işletmenin pazarlama stratejilerine de büyük katkı sağlayan çok kullanışlı bir platformdur. Şirket ya da firmaların bir müşteri takip programından beklentileri çok farklı boyutlarda olabiliyor. Bazı firmalar için müşterinin ismi, adresi, telefon numarası, e-mail adresi gibi iletişim bilgilerini bir programda takip edebilmek yeterli olabiliyor ama bazı firmalar için bu tip bilgiler sadece başlangıç aşamasında oluyor ve çok daha fazla detaylara ihtiyaç duyabiliyorlar.


Müşteri Takip Programının Önemi

Düzgün bir şekilde sağlanan müşteri takibi, markanızın popüleritesiyle beraber, markanıza duyulan güveni de artırır. Firmalar ve şirketler müşteri takip programının desteği ile uygulama ve stratejilerini müşteri memnuniyeti ve sadakati oluşturacak şekilde kullanarak hem müşterileriyle uzun yıllar sürecek ilişkiler kurabilir hem de şirket kârını artırabilirler. Sınırsız sayıda müşteri kaydı yapabileceğiniz müşteri takip programı ile müşterilerinizle yaptığınız tüm mal ve hizmet alış verişlerini takip edebilir, analiz edebilir, yaptığınız mal ve hizmet alış verişler ile ilgili detaylı olarak rapor çıkarabilirsiniz. Müşteri iletişim bilgilerine müşteri takip programında ulaşabileceğiniz gibi, pek çok bilgiye daha ulaşmak mümkün. Yetkili kişi bilgileri, hatırlatma servisleri, doküman yönetimi, teklif, sipariş, arşivleme, aktiviteler, teklif takibi gibi bilgilere de ulaşmak oldukça kolaydır. Bunun yanı sıra siparişler, satış sonrası servis hizmetleri takibi, ticari işlemler gibi servislere de müşteri takip programı ile ulaşmak mümkündür.


Neden Müşteri Takip Programı Kullanmalısınız?

Müşteri sadakati, bir firma için her şey demektir. Müşteri memnuniyeti ve sadakati oluşturmadan şirketinizi ya da firmanızı büyütmeniz imkansız denebilecek kadar zordur. Müşterilerinizi düzenli olarak takip ederek ve veri analizi yaparak müşteri sadakati ve memnuniyeti oluşturarak şirketinizi ya da işletmenizi büyütmek çok kolay. Müşteri takip programı hangi müşterilerin hangi ürünlerinizi ya da servislerinizi aldığını takip ederek borç ve alacak durumlarını takip etmekte oldukça yardımcı bir programdır. Raporlama özelliği sayesinde de geçmişe yönelik ya da anlık finansal durumunuzu görebilir, veri toplayabilir, rapor çıkarabilir ve para akışınızı görebilirsiniz.